tel. 775 251 858

www.nbstudio.czProdej biopotravin a zdravé výživy

Prodej biopotravin a zdravé výživy

Rozšířili jsme nabídku našich služeb o prodej biopotravin a produktů zdravé výživy. Najdete u nás široký sortiment zboží od různých dodavatelů.

Nabídka se neustále rozšiřuje.

NEVÁHEJTE A VSTUPTE S NÁMI DO SVĚTA "BIO"

  • pro vaše zdraví
  • pro váš požitek
  • pro přírodu
  • pro pohodu zvířat

Biopotraviny

Biopotraviny jsou jakékoliv potraviny, které vznikly co nejpřirozenějším a zároveň kontrolovaným způsobem v rámci ekologického zemědělství. V kvalitě bio si dnes můžete koupit téměř cokoliv, od obilovin, luštěnin, zeleniny, masa a mléčných výrobků, až po biovíno, biočokoládu a další pochutiny.

České biopotraviny poznáte podle biozebry, státní ekoznačky.

Biopotraviny z EU mají vedle národního loga i logo biopotravin EU.

Čím se liší biopotraviny od konvenčních potravin?

Při pěstování plodin v ekologickém zemědělství se na rozdíl od běžné zemědělské praxe nesmí používat uměla hnojiva, škodlivé chemické postřiky a geneticky modifikované organismy. Zvířata v ekologickém zemědělství musí být chována v souladu se svými přirozenými potřebami. Neznají velkochovy, mají možnost výběhu na pastvu a přirozenou potravu. Nesmí dostávat růstové hormony ani preventivní dávky antibiotik.

Při zpracování biopotraviny je oproti konvenčním potravinám zakázáno používat určitá aditiva (éčka), která mění přirozené vlastnosti potravin a mohla by mít nežádoucí účinky na zdraví - umělé konzervační látky, plnidla, chemická barviva a ochucovadla, umělé aromatické látky a sladidla i vitamíny syntetického původu. Navíc výrobci nesmí při zpracování biopotravin používat ozařování, bělení či mikrovlnný ohřev.


Fotogalerie

NB Studio
Křížkovského 659/23
674 01 Třebíč

Copyright © 2006 - 2019
Vyrobilo Vergilio, s.r.o.